"düşün, düşün ki düşün gelişsin"

Sevgili NüHa kardeşim beni mimlemiş :) 
Yazdıklarını, paylaştıklarını gıptayla okuyup, takdir ederken mim'ine duyarsız kalmam olanaksızdı. Kayda değer cevaplar olacağını düşünmesem de yazdık bakalım bir şeyler;

Çaresi bulunmayan bir hastalığa yakalandınız ve bunun sonucunda yaklaşık 1 yıllık ömrünüzün kaldığını öğrendiniz. Kalan 1 yılınızda ne yapardınız ?

Hayatı, yaşam şartlarını, olumsuzlukları kolay kabullenen bir yapım var, böyle bir durumda da oldukça sakin olurdum(zira bu yönüm zaman zaman çevremdekilerin, özellikle kızımın tepkisine yol açacak boyutta olabiliyor; yeter artık, bir tepki ver, öfkelen, bağır, çağır, bişey yap şeklinde :) ) ve elimden geldiğince Rabbime lâyık bir kul olmaya çalışırdım(bunu yeterince başaramasam da). Bir de ulaşabildiğim çocukların yüzünde küçüçük de olsa bir tebessüm oluşturmak adına elimden geleni yapardım.

Fobileriniz , takıntılarınız var mı ? Varsa neler ?

Fobi demeyelim de takıntı diyelim, bir tane var; biri karşıma geçip işte şöyle şöyle bir projem var dediği anda tüm şalterlerim atıyor ve içimdekilerden bir ben; hay ben bu proje kelimesini … diyorum :)

Bir sabah kalktınız ve dünyada hiç bir insan olmadığını öğrendiniz, ne yapardınız ?

Sevincimi, öfkemi ve hüznümü her ne kadar belli etmekte kusurlu olsam da, bu durumda kalkıp şöyle bir zıplayıp, havada iki topuğumu birbirine tokuştururdum :)

Dünyayı dolaşmak isteseniz hangi ülkeden başlardınız ? Neden ?

Böyle bir imkanım olsa öncelikle kendi ülkemden başlardım, zira görülesi, üzerinde düşünülesi tarihi ve maneviyatı yüksek yerlerimiz var.

İtiraf edin prens/prensese dönüşür diye kaç kurbağa öptünüz ?

Daha önce kurbağa hiç öpmedim lâkin tavşan, kedi, kuş, civciv, oğlak öpmüşlüğüm vardır, çok şükür ki hiç birisi prense dönüşmedi :)

En son yaşadığınız küçük düşürücü , unutamadığınız olay ?

Uzun süre önce beynimde netleşen bir kararı iyi ki almışım dedirten, o 6 Mayıs günü!

Asla yanınızdan ayırmadığınız 3 şey ?

Doğrucu ve mükemmeli arayan ben, biraz uçuk kaçık olan ben ve bu ikisinin arasını bulmaya çalışan ben; hiç ayırmam yanımdan :)

Hayatınızın bir kitap/ film olmasını isteseydiniz hangi kitap/film olmasını isterdiniz ?

Hayatımın bir film değil ama kitap olmasını isterdim fakat herkesin hayatı kendine özeldir, o yüzden şu kitap diyemem yani yazsam roman olur, belki de yazarım olur :)

En yakın arkadaşınızın bir uzaylı olduğunu ve sizi ilk denek olarak kendi gezegenine götüreceğini öğrendiniz, ne yapardınız ?

NüHa arkadaşıma katılıyorum, bu mimi hazırlayan kişinin hayâl dünyasına hayran kaldım :) Ama neden olmasın ki, gidilebilir, ilginç bir tecrübe olurdu sanırım :)

İsviçreli bilim adamları görünmezlik hapını buldu ve siz bu hapı kullanan ilk kişisiniz. Hapı kullandıktan sonra yapıcağınız ilk şey nedir?

Hımm.. Görünmezlik ha? Yok ya böyle bir teknolojiye hiç gerek yok, zira bunca görünür halde iken, verdiğim değeri haketmeyen insanları bu kadar net görüyorken ve güven olgusu kaybolmaya yüz tutmuşken, bunu tamamen yok etmenin ne manâsı var! Ve bilmemek, görmemek bazen en iyisi.
Hani Özdemir Asaf; 'beni öyle bir yalana inandır ki, ömrümce sürsün doğruluğu' diyor ya...

Bende eğer bir mahsuru yoksa; vakt-i sükût ve gelibolu17'yi mimliyorum :)

"abherî"
Share

6 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim efendim, sizden böylesi hoş sözler duymak beni mutlu etti.
   Baki muhabbetle..

   Sil
 2. Uzun süredir böyle güzel konulu bir mim yoktu,hatta çok uzun süre oldu sanırım,yada vardıda beni mimleyen olmadığı için haberim yoktu :(
  zevkle hiç sıkılmadan okudum cevaplarını,tam ünsüzdüşünür'e layık cevaplar olmuş yüreğine ve samimiyetine sağlık....
  Benide mimine ortak ettiğin için çok teşekkürler,mim lafını duyunca yorumunuzu bile yayınlamadan bi koşu geldim :)
  İlk fırsatta emin ol senin kadar iyi olmasada cevaplamaya çalışacağım,,,teşekkürler,selamlar,sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aman efendim iltifat ediyorsunuz. Ayrıca bi koşu gelivermenizden dolayı müteşekkirim :)
   Bende sizin cevaplarınızın içten, samimi ve bir o kadar da eğlenceli olacağına şüphem olmadığı için heyecanla bekliyorum mim cevaplarınızı :)

   Sevgi yüklü selam ile..

   Sil
 3. :) proje'lere olan mesafen nedendir abheri,çok fazla projeci türediği içinmidir..
  Birde ben şu yanına aldığın üç şeye bayıldım.
  Çoğu zaman unuttuğumuz üç şey..

  Zahmet edip cevapladığın için teşekkürler abheri.
  Cevapların tam ünsüzdüşünürceydi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla projecinin türemesi değil, beni dellendiren yaptığı ipe sapa gelmez projelerin neredeyse dünyayı kurtaracak özellikte olduğunu sanan zavallı beyinlerdir :) (fazla mı ağır oldu: asla!, az bile söyledim!)

   Beğenmenize sevindim cevapları, güzel sözleriniz için teşekkürler..

   Sil